Azaz hogyan keveredjünk ki a pénzügyek útvesztőiből?
1. Vésztartalék hiánya
Bárkit érhet "vis maior" élete során. (betegség, visszaeső jövedelem, jelentős és váratlan kiadások...) Ha erre nem képezünk vésztartalékot, komoly csapdába eshetünk.
2. Végrendelet nem készül
Hosszú ideig és keményen dolgozunk, de nem gondolunk arra, mi történik a vagyonunkkal a pályafutásunk befejezése után? Könnyen kárba veszhet minden erÅ‘feszÃtésünk, ha elmulasztunk ezzel foglalkozni.
3. Nem kötünk elég biztosÃtástÂ
Legtöbbször nem a túlbiztosÃtás okoz gondot. Spórolunk a vagyontárgyaink értékének meghatározásával. Nem gondolunk nyugdÃjunkra, mert még úgy is távol van. Érdemes átgondolni, minek a kiesése fájna és ezt elkerülendÅ‘, milyen biztosÃtással tudnánk lefedezni a kockázatot.
4. Nem takarÃtunk meg eleget vagy akár semmit
Ez nem a jövedelmünk nagyságától függ, sokkal inkább a mentalitásunk a meghatározó. Erre hoztam néhány példát az USA-ból a korábbi blogjaimban.Â
5. Lassú kezű befektető
Ha túl lassan reagálunk, mindig lemaradunk a jó befektetési lehetőségekről és csak az "árral" úszunk.
6. Túlzott eladósodás
Egy átlagos amerikai állampolgár élete folyamán mintegy 600 000 $ kamatot fizet hitelei után. (AARP) Rövid megjegyzés: van jó és rossz adósság.Â
7. Nem hozunk ki mindent a karrierünkből
Az USA felső 10%-ának éves nettó jövedelme 82 000 $-nál kezdődött 2014-ben. (ez volt a belépő a felső 10%-ba) Érdemes fókuszálni a karrierünkre.
8. Túlköltekezés
Ez a pont önmagáért beszél.