A „VállalkozásindÃtás†egy plusz rovat a Sikerkalauzon belül. Hogy azonnal tisztában legyünk ennek a lényegével, és hasznával – ez nem egy olyan sorozat, ami a technikai részletekkel foglalkozik, hiszen az egy sokkal egzaktabb téma, és sokféle kézikönyv van már a témában.
ElÅ‘ször is arra bÃztatnék mindenkit, hogy ne becsülje alá azokat a személyes fejlÅ‘déssel kapcsolatos eredményeket, amiket a vállalkozásindÃtása során elér. Van egy olyan kezdeti, vagy sok esetben annál kicsivel hosszabb idÅ‘szak, amivel mindenkinek meg kell küzdenie. Nevezetesen, amikor beleöltünk a vállalkozásindÃtásba sok-sok idÅ‘t, energiát, és pénzt, az eredmények pedig nem jönnek, vagy nem kielégÃtÅ‘ek. Ãtlagosan mit tekintünk eredménynek? A vállalkozás látványos fejlÅ‘dését, és az ezzel járó anyagi elÅ‘rejutást, társadalmi megbecsültséget. Ezekben azonban az a közös, hogy mindegyik idÅ‘be telik.
Ãltalában ez is az a pont, ahol sokan feladják, hiszen elindulnak egy úton, elkezdenek létrehozni valamit, majd számolható eredmények hiányában lelkesedésüket vesztik. Viszont ugye a kályhától sem várjuk el azt, hogy meleget adjon, még mielÅ‘tt megtöltenénk szénnel? Ugye érezzük a párhuzamot? J
Ãt kell látnunk, kiemelten fontos, hogy értékelni tudjuk a vállalkozásindÃtással járó személyiségfejlÅ‘dést, hiszen ezek az élet minden területén rendkÃvül hasznos készségek, és el kell fogadni, hogy az elsÅ‘ idÅ‘szakban ilyen formában fizetÅ‘dnek ki erÅ‘feszÃtéseink.