Nemrégiben Ãrtunk egy cikket arról, hogy a térségben élen járunk a kutyatartásban, most összefoglaljuk néhány szempont alapján, hogy mennyire tudatos ez.
A felmérésbÅ‘l kiderült, hogy a legtöbb esetben ismerÅ‘stÅ‘l vesszük az állatot. Ahogy az elÅ‘zÅ‘ blogban is Ãrtuk, vitathatatlan, hogy szeretjük a négylábúakat, 3 millióra tehetÅ‘ azon emberek száma, akik büszke gazdik, ugyanakkor 65%-unk, ha jelenleg nem is tart kutyát, volt már az életében, vagy szeretné, hogy legyen, Ãgy nagyon könnyen feljebb is szökhet ez a 3 milliós szám. J
Visszacsatolva az elÅ‘zÅ‘ bekezdés egy gondolatához, a legszÃvesebben ismerÅ‘stÅ‘l veszünk magunkhoz kutyát, ezzel együtt 53%-os aránnyal ez is itthon a legnépszerűbb módja annak, hogy négylábúval bÅ‘vüljön családunk. Sajnos a menhelyrÅ‘l történÅ‘ örökbefogadás nem igazán jellemzÅ‘ ránk, ebben 11%-ot mutat a statisztika. Ezzel külön blogban is érdemes foglalkozni, viszont már itt is arra bÃztatunk mindenkit, hogyha valóban 100%-ban elkötelezte magát amellett, hogy kutyatartó legyen, akkor gondolkozzon el a menhelyrÅ‘l való örökbefogadáson. Az ok egyszerű: olyan kutyusok is esélyt kapnak Ãgy a szeretetteljes környezetre, és figyelemre, akik az elÅ‘zÅ‘ gazdájuknál, vagy az utcán nem jutottak hozzá ezekhez.
Milyen is az a kutya, akit szÃvesen veszünk magunkhoz? A legfontosabb szempontnak az bizonyult, hogy mennyire válhat belÅ‘le családtag, illetve tartható e gyerek mellett is. Azt gondoljuk, senkinek semmilyen igényérÅ‘l nem kell lemondania, hiszen nagy- és kistestű kutyafajták közt is rengeteg van, aki imádja a gyerekeket, és kiegészÃti mindennapjainkat. J
Továbbá emellett a többség (68%) olyat keres, aki fiatal, és könnyen tanÃtható, a kutya mozgásigénye is fontos szempontnak minÅ‘sül (75%), ugyanakkor az, hogy fajtatiszta (25%), vagy törzskönyvezett (30%) e az állat, nem döntÅ‘. A legmeglepÅ‘bb az lehet, hogy a felmérés szerint a gazdik 36%-ának nem lényeges szempont, hogy az állat lakásban is tartható e, ez azonban az Å‘, illetve saját kényelmünk miatt is fontos lenne.
Â